3 niedziela Wielkiego Postu

ogl1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

2. Ks. Proboszcz Grzegorz Kowalczyk w czwartek obchodzi swoje imieniny. Polecamy Go modlitwie całej wspólnoty parafialnej a osobiste życzenia będzie można Mu złożyć tego dnia po wieczornej Mszy świętej.3. Wielkopostny wieczór uwielbienia rozpocznie się Mszą świętą w sobotę, 14 marca w parafii MB Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla, o godzinie 18.30. Na spotkanie modlitewne zaproszeni są wszyscy wolontariusze oraz osoby chcące włączyć się w dzieło przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że w naszej świątyni Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a ok. godz. 18.40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

Tego dnia przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę piotrową. Na Mszy wieczornej odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy

5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

6. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

7. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

09.03 – Poniedziałek   ul. Łukowska 5, kl. X, ul. Łukowska 3 kl. I od około 19:00 kl. II

10.03 – Wtorek          ul. Łukowska 3, kl. III i IV od około 19:00 kl. V

11.03 – Środa            ul. Łukowska 3, kl. VI, Dęblińska 4 i 9

12.03 – Czwartek        ul. Łukowska 1, od I do IV kl.

13.03 – Piątek            ul. Łukowska 1, od V do VIII kl.

14.03 – Sobota           ul. Dęblińska 2

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl