Ogłoszenia duszpasterskie

34 Niedziela zwykła-Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata-26 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, zawierzając całą wspólnotę parafialną. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. W dniu dzisiejszym ofiary składane ta tacę są przeznaczone na utrzymanie Seminarium w naszej Diecezji.
4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w dzisiaj na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
5. W Środę, 29 listopada, zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.
6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
w piątek – zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.
w sobotę- po Mszy Świętej o godz. 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 13:00.
7. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś przypominamy, że na czas adwentu, tak jak w ubiegłym roku, będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Św. będzie Mszą świętą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty oraz raz w tygodniu posiłek -niespodzianka. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy.
8. Również przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułów: Polskie i Chrystusowe- Czy dobrze, że Kościół w Polsce jest tak bardzo zjednoczony z narodem? I jakie jest znaczenie ubiegłorocznego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana? – tłumaczy bp. Wiesław Mering, oraz artykuł: Jak zmienia się świat- Swoim spojrzeniem na świat i Kościół z perspektywy 75-lecia dzieli się abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Polecamy