Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela zwykła-19 listopad 2017 r.

 

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Uroczystości Odpustowej.
2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
3. Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży. Rodziców lub opiekunów dzieci, które chciałyby skorzystania z takiej formy pomocy zapraszamy do siedziby Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek w godz. 17:00 -18:00.
4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. W tym dniu ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Seminarium naszej Diecezji.
5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (26 listopada) na Msze Świętą o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułów: Jezus czeka na ulicy- O człowieku, który dzisiaj poświęcił się pomocy bezdomnym i innym ludziom w potrzebie- pisze w swoim reportażu Irena Świerdzewska; oraz artykuł pt.: Myśli na jesień- Listopadowymi refleksjami nad życiem dzieli się poeta i filozof, ks. prof. Jan Sochoń.

Polecamy