Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela zwykła-32 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. W ubiegłym roku Polacy za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazali 8,5 mln. zł. Pomoc otrzymało kilka tysięcy osób. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło, to dziś po Mszy Św. może złożyć swój dar do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dziś na Msze Świętą na godz. 16:00.
3. Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży. Rodziców lub opiekunów dzieci, które chciałyby skorzystania z takiej pomocy zapraszamy do siedziby Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek (14 Listopada) w godz. 17:00 -18:00.
4. Trwa Nowenna przygotowująca nas do Uroczystości ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się każdego dnia o godz. 17:30.
5. W czwartek,16 listopada, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, będziemy przeżywali w naszym Sanktuarium Uroczystość Odpustową. Ofiarujmy w tym dniu Matce Bożej, Patronce tego miejsca swój czas na modlitwie, aby wypraszać dla siebie i dla całej naszej wspólnoty parafialnej Boże Błogosławieństwo. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6:30; 7:00 i 8:00. Główna Msza Św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski-Rektor Seminarium Warszawsko-Praskiego. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert w wykonaniu kwintetu: The Royal Brass – to zespół pięciu muzyków, absolwentów wyższych uczelni artystycznych pasjonujących się wykonywaniem muzyki kameralnej na instrumentach dętych. Program Koncertu jest wywieszony na plakacie pod chórem.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi zachęcamy do przeczytania artykułu: Tożsamość: Polska- O cechach polskiej tożsamości, czy jest ona atutem, czy ciężarem?- mówi prof. Andrzej Nowak w rozmowie z Moniką Odrobińską.

7. Na zakończenie  jeszcze jedna dobra wiadomość, że we wtorek, w naszym Sanktuarium zostaną zakończone prace związane z montażem nowych dolnych okien od strony zewnętrznej.

Polecamy