Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela zwykła 30 lipiec 2017r.

ogl1. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej racji zapraszamy na Msze Św. wieczorną, podczas, której będziemy modlić się za uczestników powstania.

2. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 sierpnia, po Mszy św. o godz.18:00 „Godzina Święta”

4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 sierpnia, zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

6. W sobotę, 5 sierpnia, Mszą Św. pontyfikalną o godz.: 7:00 w naszym Sanktuarium rozpocznie się trzydziesta czwarta pielgrzymka piesza naszej diecezji i jedenasta strażacka do Częstochowy. Eucharystii przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji Abp Henryk Hoser SAC. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach w drodze pielgrzymując od Matki Bożej Ostrobramskiej do Jasnogórskiej.

Zwracam się z prośbą, aby w tym dniach 3,4 i 5 sierpnia nie zostawiać samochodów na parkingu przy kościele.

7. W tym dniu (05 sierpnia) również przypada pierwsza sobota miesiąca. Z powodu rozpoczynającej się pielgrzymki do Częstochowy, nowenna przed rozpoczęciem peregrynacji kopi Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, rozpocznie się o godz.: 9:00, podczas której odmówimy cały różaniec.

8. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy Św. o godz.: 12:00 odbędzie się procesja i adoracja Pana Jezusa do godz.: 17:30 do nieszporów.

9. Już po raz drugi Parafialny Zespół Caritas organizuję akcję tornister pełen uśmiechu. Szczegóły i informację można uzyskać u woluntariuszy pod chórem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów. Między innymi polecamy artykuł pt.: Bohaterowie 44– Czy Polska szanuje swoich bohaterów? – pyta Krzysztof Ziemiec.

11. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje czy urlopy, życzymy aby ten czas był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Polecamy