Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy- 14 maj 2017

ogl1. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie seminarium naszej diecezji.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym Sanktuarium codziennie o godz.: 18:30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski i Metropolii Warszawskiej , św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

4. W sobotę 20 maja, zapraszamy na pielgrzymkę rowerową „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”. Rozpocznie się Mszą św. o godz.: 8:00 w naszym Sanktuarium, po której o godz.: 8:45 nastąpi wyjazd na trasę pielgrzymki. Zakończenie w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujące artykuły: Zaproszenie do Fatimy”- Na czym polega fenomen objawień fatimskich? -Opowiada ks. prof. Janusz Lekan; oraz artykuł: Święci pastuszkowie– Jak objawienia Fatimskie zaowocowały w życiu młodych wizjonerów i w życiu całej ich wioski? – opisuje Paweł Zuchniewicz.

 

 

 

 

 

 

Polecamy