Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy-07 maj 2017

ogl1.Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą.

2. W naszym Sanktuarium codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

3. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. będą sprawowane według porządku zwykłego. Jest to również dzień imienin Ks. Bp. Stanisława Kędziory. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie, szczególnie módlmy się potrzebne łaski i siły do walki z chorobą nowotworową.

4. Również 8 maja, będzie obchodził imieniny Ks. Jan. Serdecznie zapraszamy na Msze Św. na godz.: 18:00, podczas której będziemy modlili się w Jego intencji. (A dlaczego w tym dniu? Wyjaśni nam Solenizant  w poniedziałek podczas Mszy Św.)

5. W piątek 12 maja, zapraszamy na spotkanie Członków Rady Duszpasterskiej na godz.:19:00

6. W sobotę, 13 maja, w liturgii przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy.

7. Także w tym dniu(13 maja) obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium w naszej diecezji.

9. Parafialne Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja ma nową siedzibę, która mieści się w sali przy kancelarii parafialnej. We wszelkich sprawach możemy kontaktować się w każdy piątek przed Mszą św. wieczorną od godz.:17:30, oraz w każdą pierwszą niedziele miesiąca po Mszy Św. sprawowanej w intencjach Rodziny Radia Maryja.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Wyjazd 14 maja. Zapisy we wtorek i czwartek w klubie RELAX przy ul. Tarnowieckiej 13. W godz.: od 16:00 do 18:00. Szczegóły na plakacie pod chórem.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujące artykuły: Jak mówić o Maryi?– co możemy odpowiedzieć ludziom, którzy nam zarzucają nadmierną cześć do Matki Bożej?- pisze O. Jacek Salij; oraz artykuł: Rosja bez jehowitów– Dlaczego w Rosji zakazano działalności Świadków Jehowy i jakie mogą być tego konsekwencje?- pisze Piotr Kościński.

 

 

 

Polecamy