Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna-30 kwiecień 2017

ogl1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

2. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się po Mszy Św. wieczornej o godz.:18:30 na nabożeństwach majowych. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.

3. W środę (3 maja), będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dnia w intencji wszystkich maturzystów zostanie odprawiona Msza Św. o godz.:18:00. Maturzystów i ich rodziców serdecznie zapraszamy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (4 maja) po Mszy Świętej wieczornej „ Godzina Święta”

5. W pierwszy piątek miesiąca (5 maja) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca  Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (6 stycznia) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny: o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji Rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00. W trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

8. Parafialny Zespół Caritas organizuje kolonię letnią dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat w miejscowości Wierzchy w Borach Tucholskich, w terminie od 09 do 22 lipca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia dzieci na kolonię będą przyjmowane przez Parafialny Zespół Caritas w sali obok Kancelarii Parafialnej do wtorku włącznie w godzinach od17:00-do18:00. Istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu dziecka przez Caritas.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Wyjazd 14 maja. Zapisy we wtorek i czwartek w klubie RELAX przy ul. Tarnowieckiej 13. W godz.: od 16:00 do 18:00. Szczegóły na plakacie pod chórem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi następujący art.: Weź i czytaj-Dlaczego warto codziennie czytać Pismo Święte? – odpowiada Darek Malejonek.

 

 

 

Polecamy