Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna-24 kwiecień 2017     

ogl 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo „Koronkę do   Miłosierdzia Bożego”. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.

2. Również w dzisiejszą niedzielę, zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców na Msze Święta o godz.: 16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

3. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w dniu dzisiejszym na Msze Św. o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu, które odbędzie się w Auli Św. Jana Pawła II.

4. Jutro, w poniedziałek (24 kwietnia), zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. We wtorek (25 kwietnia), będziemy obchodzili święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje oraz o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie. W tym dniu obchodzi imieniny Ks. Bp. Marek Solarczyk. Pamiętajmy w naszej modlitwie o dostojnym Solenizancie

6. Od poniedziałku rozpoczniemy prace związane z przebudową kiosku parafialnego, w którym powstanie Kaplica Adoracji. Dlatego na czas prowadzonych prac boczne wejście do kościoła będzie zamknięte. Komunikacja będzie odbywała się wejściem głównym oraz wejściem bocznym od strony parkingu

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: Stąd wyszła iskra O domu rodzinnym i parafii, z której wyszła św. Faustyna, pisze Irena Świerdzewska,  oraz artykuł: Rodzina-Rodzinie – Jak najprościej każda polska rodzina może pomóc wybranej rodzinie w Syrii? Pisze Sylwia Gawrysiak.


Polecamy