Ogłoszenia duszpasterskie

 1 NIEDZIELA WIELKANOCNA- 16 Kwiecień 2017

 

ogl

  1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w ostatnich dniach włączyły się w przygotowanie Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Boże błogosławieństwo będzie najlepszą nagrodą za ten trud.

  1. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i o 18:00.
  1. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować według porządku niedzielnego. W tym dniu już tradycyjnie ofiary składane na tace będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.
  1. Od Wielkiego Piątku w naszym Sanktuarium trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Wieczornej Mszy Świętej.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Na godz.: 15:00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Miłosierdzia. To Święto rozpocznie także Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” naszej Diecezji.
  1. Również w przyszłą niedzielę (23 kwietnia), zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców na Msze Święta o godz.: 16:00 i na już ostatnie spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuł „Z Mediugoria na Wielkanoc”– swoimi spostrzeżeniami jako wysłannika papieskiego do Mediugoria dzieli się Abp. Henryk Hoser SAC w rozmowie z Moniką Odrobińską.

 

Drodzy Parafianie! Jedną z najpiękniejszych scen z Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa jest ta, w której przemierza On wspólną drogę wraz ze swymi uczniami do Emaus. Poznają Go dopiero po łamaniu chleba. I wtedy właśnie odezwie się tęsknota ich serca, typowa dla wszystkich autentycznych głosicieli Ewangelii: „ Zostań z nami, Panie…”

 

W imieniu wszystkich Księży posługujących w naszym Sanktuarium, życzę więc, aby te Święta Wielkanocne umocniły nas w wewnętrznym przekonaniu, że On jest zawsze z nami nawet wtedy, gdy po ludzku wydaje się, że jest inaczej.

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!

                                                                         

 

 

 

Polecamy