Ogłoszenia duszpasterskie

2 niedziela Wielkiego Postu

ogl1. W ramach umisyjniania diecezji nasza parafia gości dzisiaj Pallotyna Romana Rusinka. Serdecznie witamy go w naszej parafialnej wspólnocie.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.4. Nasza parafia została wyróżniona i wybrana z pośród warszawskich parafii do przeprowadzenia dnia stacyjnego w Wielkim Poście. Będzie to zawsze w czwartek drugiego tygodnia Wielkiego Postu. W tym roku przypada to w najbliższy czwartek, 5 marca. Wszystkie konferencje i homilie poprowadzi ojciec duchowny naszego seminarium, Grzegorz Zagórowski. Mszy św. o godz. 20:00 będzie przewodniczył ks. Abp Henryk Hoser. Program na ten dzień jest umieszczony na plakatach jak również na naszej stronie internetowej.

5. W pierwszy piątek miesiąca (6 marca) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i 18.00. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św., a także po południu od godz. 17.00.

6. Przypominamy, że w naszej świątyni Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:30 dla dzieci, a ok. godz. 18.40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

7. W pierwszą sobotę miesiąca (7 marca) o godz. 7.30 odbędzie się różaniec ku czci Najczystszego Serca Maryi. Po Mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 12:00.

8. W związku z różnymi przykrymi incydentami, które w ostatnich tygodniach miały miejsce na terenie przykościelnym z racji bezpieczeństwa bramy będą zamykane wieczorem od godz. 20:30 i otwierane rano o godz. 7:00. Wiosną (dokładny termin zostanie podany później) z racji rozbudowy i modernizacji parkingu teren będzie wyłączony całkowicie z użytkowania do czasu zakończenia prac.

9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

10. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

02.03 – Poniedziałek        ul. Łukowska 4, kl. II i III od około 19:00 kl. IV

03.03 – Wtorek               ul. Łukowska 5, kl. I i II od około 19:00 kl. III

04.03 – Środa                 ul. Łukowska 5, kl. IV i V od około 19:00 kl. VI

05.03 – Czwartek             Dzień STACYJNY

06.03 – Piątek                ul. Łukowska 5, kl. VII i VIII od około 19:00 kl. IX

07.03 – Sobota               ul. Rodziewiczówny 7, ul. Łukowska 2, 2A, 2B, 2C

09.03 – Poniedziałek        ul. Łukowska 5, kl. X, ul. Łukowska 3 kl. I od około 19:00 kl. II

10.03 – Wtorek               ul. Łukowska 3, kl. III i IV od około 19:00 kl. V

11.03 – Środa                 ul. Łukowska 3, kl. VI, Dęblińska 4 i 9

12.03 – Czwartek            ul. Łukowska 1, od I do IV kl.

13.03 – Piątek                ul. Łukowska 1, od V do VIII kl.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

Polecamy