Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu – 9 kwietnia 2017

ogl

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17:30.

3. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu Świętego odbędzie się w Wielką Środę,12 kwietnia po Mszy Św. wieczornej.

4. Osoby, które pragną przystąpić jeszcze do sakramentu pokuty zapraszamy dzisiaj oraz od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Św., a po południu od godz.: 17:45.

5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych, Rekolekcjach Wielkopostnych i za udział w XXII Drodze Krzyżowej na osiedlu (Bielankom, ministrantom, lektorom, Kołom Żywego Różańca, KSP Totus Tuus oraz Policji).

6. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:

a. W Wielki Czwartek o godz.:18:00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania tzw. Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

b. W Wielki Piątek zapraszamy na godz.: 15:00 na początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz.:18:00. W czasie Liturgii wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

c. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę rozpoczniemy od godz. 8:00 i będzie trwało do godz. 17:30. Tego dnia u ministrantów będzie można zapatrzeć się w wodę święconą. W tym czasie będzie także możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

d. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz.:19:00. Na te liturgię przynosimy świecę.

9. W niedzielę Wielkanocną Msza Święta z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz.06:00. Kolejne Msze Święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9:00; 10:00; 11:00; 12:00 i 18:00.

10. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę Nowenna odbędzie się o godz.:15:00 Natomiast w pozostałe dni po wieczornej Mszy Świętej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele artykułów wprowadzających nas w klimat Wielkiego Tygodnia.

12. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

Polecamy