Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017

ogl

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają do środy. Poprowadzi je Ks. prof. Jan Przybyłowski z UKSW w Warszawie. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w tygodniu godz.: 7:00, 8:00; 17:00, 18:00 i 20:00. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach. Również prosimy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

3. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

4. W pierwszy czwartek miesiąca (06 kwietnia ) po Mszy św. o godz. 18:00 Godzina Święta.

5. W pierwszy piątek miesiąca (07 kwietnia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca  Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. Droga Krzyżowa już po raz XXII ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek (07 kwietnia) o godz.:19:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym Nabożeństwie Pasyjnym.

7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową i rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. W tym dniu będą rozprowadzane palmy własnoręcznie wykonane przez Parafialny Zespół Caritas.

8. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

9. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Łukowskiej dziś po Mszy Św. o godz..: 10:00; 11:00 i 12:00 będą rozprowadzały przed kościołem własnoręcznie wykonane karty świąteczne oraz ozdoby na stół wielkanocny.

11. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sokółki. Wyjazd 22 kwietnia (sobota) z przed Kościoła. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy we wtorki i czwartki w Klubie „RELAX” przy ul. Tarnowieckiej 13 w godz.: 16:00-18:00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawy artykuł: Grób który jednoczy- o zakończonym remoncie kaplicy Grobu Pańskiego w Jerozolimie i o znakach, które temu towarzyszyły- pisze Irena Świerdzewska. (Dodam jeszcze, że w każdym numerze znajduje się bilet gratis na Targi Wydawców Katolickich).

Polecamy