Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017

ogl1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Wszystkich kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Msze św. o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.3. Rekolekcje Wielkopostne dla Szkół odbędą się w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę. Poprowadzą je klerycy z naszego seminarium. Natomiast rekolekcję dla całej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę tj. 02 kwietnia i potrwają do środy(05 kwietnia). Poprowadzi je Ks. prof. Jan Przybyłowski.

4. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki o godz.:17:30 dla dzieci i o godz.:18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz.:17:30

5. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

6. Parafialny Zespół Caritas organizuje kolonię letnią dla dzieci w wieku 7 – 14 lat w miejscowości Wierzchy w Borach Tucholskich, w terminie od  09 – 22 lipca. Zgłoszenia dzieci na kolonię będą przyjmowane przez Parafialny Zespół Caritas w sali Caritas (obok Kancelarii Parafialnej)  w każdy wtorek  w godzinach 17-18. Kolejność zgłoszeń może decydować o zakwalifikowaniu na kolonię. Istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu dziecka przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej – szczegóły u wolontariuszy Caritas. Poszukiwani są również wolontariusze : pielęgniarka i wychowawcy.

7. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca (01 kwietnia). Zapraszamy w tym dniu na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny: o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00– Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00 w trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

10. Dzieci z Domu Dziecka przy ul. Łukowskiej w przyszłą niedzielę będą rozprowadzały przed kościołem własnoręcznie wykonane karty świąteczne oraz ozdoby na stół wielkanocny.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawe artykuły: Drugie życie łotra- historię więźnia skazanego za zabójstwo – przedstawia Monika Odrobińska, oraz art. pt.: Nie wolno nam milczeć- Jak Kościół może i chce dzisiaj przywrócić świętość rodzinie- odpowiada bp. Wiesław Mering

12. Od poniedziałku będzie czynna kaplica pogrzebowa, która znajduje się na tyłach kościoła. W minionym tygodniu po uprzedniej konserwacji zostały zamontowane dwa krzyże na dachu w części prezbiterium. Po świętach rozpoczniemy prace związane z powstaniem kaplicy wieczystej adoracji. Projekt wraz z opisem jest wywieszony na tablicy pod chórem.

Polecamy