Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017

ogl1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy  dzisiaj na Msze Św. o godz.:16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

2. W sobotę (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu będziemy obchodzili 25 rocznicę ustanowienia z woli Św. Jana Pawła II, naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Centralne uroczystości odbędą się w tym dniu o godz.:11:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obchody Jubileuszu będą poprzedzone modlitwą wspólnoty Kościoła Warszawsko-Praskiego w dekanatach i parafiach.  I tak w czwartek (23 marca) zapraszamy wszystkich Wiernych do parafii Św. O. Pio aby w wymiarze dekanalnym złożyć Bogu dziękczynienie podczas Mszy św. o godz.:18:00. Natomiast w wymiarze parafialnym będziemy przeżywali Uroczystą Msze Św. dziękczynną w piątek (24 marca) o godz. 18:00. Niech udział w tych uroczystościach stanie się widocznym znakiem jedności naszego Kościoła w modlitwie i dziękczynieniu.

3. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Drogi Krzyżowe są odprawiane w piątki o godz.:17:30 dla dzieci i o godz.:18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich Żali zapraszamy w każdą niedzielę na godz.:17:30

4. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

5. Parafialny Zespół Caritas organizuje kolonie letnie dla dzieci w wieku 8-15 lat. Kolonie odbędą się w dniach od 9 do 22 lipca w miejscowości Wierchy w Borach Tucholskich. O zakwalifikowaniu dziecka na kolonie decyduje między innymi kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość dofinansowania pobytu dziecka. Organizatorzy poszukują także wychowawców – wolontariuszy. Zapisy przyjmowane są w każdy wtorek w godzinach od 17:00 do 18:00  w biurze Parafialnego Zespołu Caritas obok Kancelarii Parafialnej.

6. Również w środę (22 marca) w biurze PZC, będzie możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych od godz.:17:00 do godz.:18:00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawe artykuły: Boży Gwałtownik – Postać ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Światło- Życie, przypomina Radek Molenda, oraz artykuł pt.: Błogosławieni cisi- Znaczenie Błogosławieństwa, które kontrastuje z realiami współczesnego świata, wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Polecamy