Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017

ogl

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Przypominam, że w naszym Sanktuarium w każdy piątek o godz. :17:30 (dla dzieci) i  18:30 ( dla młodzieży i osób dorosłych) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz.:17:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

3. Już po raz trzeci nasza parafia została wyróżniona i wybrana z pośród warszawskich parafii do przeprowadzenia dnia stacyjnego w Wielkim Poście. Odbędzie się to w najbliższy czwartek (16 marca). Wszystkie nabożeństwa poprowadzi Ks. Krzysztof Ziółkowski, budowniczy kościoła w Radzyminie. Natomiast Msze św. na zakończenie Dnia Stacyjnego o godz.: 20:00 odprawi Ks. Bp. Rafał Markowski. Program na ten dzień jest umieszczony na plakatach pod chórem.

4. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę (19 marca) na Msze Św. na godz.:16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

5. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

6. W najbliższy poniedziałek przypada czwarta rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez współczesne czasy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawe artykuły: Błogosławieni którzy się smucą- Czym charakteryzuje się błogosławiony smutek? – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski, oraz artykuł pt.: Między Faustyną i Albertem – Czym naprawdę jest chrześcijańskie miłosierdzie? – wyjaśnia abp Marek Jędraszewski.

Polecamy