Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

ogl1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dzisiaj na Msze Św. na godz.:16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. Pod Chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, która jest przeznaczona na wsparcie osób biednych.

6. W środę (08 marca) w sali PZC odbywać się bezpłatne porady prawne w godzinach od 17:00 do 18:00.

7. Po feriach zapraszamy ministrantów i kandydatów na spotkanie w każdą sobotę na godz.:10:00

8. Również dzieci pragnące śpiewać zapraszamy na próby scholii w każdą niedziele na godz.: 10:00.

9. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

10. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii rozpoczną się 2 kwietnia i potrwają do środy 5 kwietnia. Poprowadzi je Ks. prof. Jan Przybyłowski. Dziekan Wydziału Teologii Pastoralnej na UKSW w Warszawie.

11. Uzyskaliśmy zgodę na wycinkę topoli na parkingu parafialnym (jest to drugi etap prac, które rozpoczęliśmy w październiku w minionym roku). W związku z rozpoczęciem prac w środę (08 marca) parking przykościelny będzie zamknięty. Na początku kwietnia rozpoczniemy trzeci etap prac tzn. obowiązek nasadzeń nowych drzew wzdłuż parkanu jakie w zamian nałożył na nas urząd ochrony środowiska.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi ciekawy artykuł: Błogosławieni ubodzy duchu – Czy według Chrystusa ubóstwo jest warunkiem zbawienia? – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski

13. W minionym tygodniu odeszli do z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Śp. Halina Kozera i Śp. Janusz Strzelecki. Powierzmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny………

Polecamy