Ogłoszenia duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła – 26 luty 2017

ogl

1. Kończy się okres zwykły liturgiczny w kościele. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia będą sprawowane o godz. : 6:30; 7:00; 8:00; 17:00; 18:00 i 19:00.  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.

2. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.

3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 17:30 dla dzieci, a o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny). Nie żałujmy czasu i odwagi, aby dziś w świecie  pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia. Niech on przypomina, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie krzyża: „W krzyżu miłości nauka”.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek, po Mszy Św. o godz. 18:00 „ Godzina Święta”.

w piątek, zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z   posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca (4 marca) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny jest następujący: o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00. W trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. O godz. 8:30 – druga cześć; 9:00 – trzecia część; o 9:30– czwarta część. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Św. na godz.:16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

8. Po feriach zapraszamy ministrantów i kandydatów na spotkanie w każdą sobotę na godz.:10:00

9. Dzieci pragnące śpiewać zapraszamy na próby scholii w każdą niedziele na godz.: 10:00.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów wprowadzających nas w dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.

Polecamy