Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła – 19 luty 2017

ogl1. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorych Ordynariusz naszej diecezji zarządził w dzisiejszą niedzielę zbiórkę do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

3. Zapraszamy w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową, aby przez wstawiennictwo Maryi Matki Miłosierdzia, Patronki naszego Sanktuarium, wypraszać Boże Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

4. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od naszych woluntariuszy po każdej Mszy Św. Są przygotowane ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: W imieniu Papieża oraz Misja w Medjugorje – z tych dwóch artykułów możemy dowiedzieć się -co oznacza mianowanie Abp. Hosera specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Mediugorje, aby zbadać i przeanalizować objawienia Maryjne, które tam trwają od wielu lat.

6. Wszystkim udającym się na zasłużone ferie życzymy dobrego wypoczynku. Niech Dobry Bóg ma was w swojej opiece.

Polecamy