Ogłoszenia duszpasterskie

ogl

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.2. W dniu 01 lutego przypada 32 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dlatego w dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz.:12:00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za całe dzieło związane z powstaniem naszej parafii. Za osobę Ks. Prałata Zenona, za wszystkich tych którzy budowali tę świątynię oraz za całą naszą wspólnotę parafialną. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego Mater Misericordia.

3. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się we wtorek (31 stycznia) o godz.:19:00 w Auli Św. Jana Pawła II

4. Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem M.B. Gromnicznej przypada we wtorek (02 lutego). Msze Św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 7:00, 8:00 i o 18:00. Tego dnia przypada też Dzień Życia Konsekrowanego. Na początku każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia gromnic a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Siostrach posługujących w naszej parafii: Siostrze Dagmarze i Siostrze Liliannie.

5. W pierwszy piątek miesiąca (03 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca  Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca (04 stycznia) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny:  o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00 w trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. O godz. 8:30 – druga cześć; 9:00 – trzecia część; o 9:30– czwarta część. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakr., procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

8. Siostry Felicjanki zapraszają dziewczęta na rekolekcję w czasie zimowych ferii. Szczegóły i wszelkie informację można uzyskać bezpośrednio u Sióstr lub na stronie internetowej www.felicjanki.waw.pl

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Moralność do wyboru– skąd bierze się częsta prywatyzacja moralności i jak się ma to do wiary Kościoła? – mówi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

10. Wszystkim rodziną, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

30.01 – Poniedziałek ul. Grochowska 71 A, 73, Witolińska 44, Pustelnicka 2, 4, 5, 6, Tarnowiecka 46, 48, Jarocińska 1 klatka I, II, III, po 18:00 IV i V (4 kapłanów)
31.01 – Wtorek ul. Witolińska 5 klatka I i II, po 18:00 klatka 3, Witolińska 5 klatka IV i V, po 18:00 klatka VI (4 kapłanów)
01.02 – Środa ul. Witolińska 8, Witolińska 6 (4 kapłanów)
02.02 – Czwartek ul. Witolińska 4, Witolińska 2 (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Polecamy