Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2017

ogl1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Msze Św. o godz.: 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.3. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 31 stycznia o godz.:19:00 w Auli Św. Jana Pawła II

4. W dniu 01 lutego przypada 32 rocznica Erygowania naszej Parafii. Dlatego w niedzielę 29 stycznia na Mszy Św. o godz.:12:00 będziemy dziękowali dobremu Bogu za całe dzieło związane z powstaniem naszej parafii. Za osobę Ks. Prałata Zenona, za wszystkich tych którzy budowali tę świątynię oraz za całą naszą wspólnotę parafialną. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego Mater Misericordia.

5. Siostry Felicjanki zapraszają dziewczęta na rekolekcję w czasie zimowych ferii. Szczegóły i wszelkie informację można uzyskać bezpośrednio u Sióstr lub na stronie internetowej www.felicjanki.waw.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Rozmawiajcie z dziadkami- Dlaczego wzajemna bliskość wnuków i dziadków jest tak ważna, że wzywa do niej papież Franciszek?- odpowiada Paweł Kwas, oraz artykuł pt.: Ekumenizm: czy warto się angażować? – Jaki sens maja spotkania ekumeniczne? Pisze o. Zdzisław Kijas.

7. Wszystkim rodziną, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

23.01 – Poniedziałek ul. Łukowska 7, Łukowska 6 klatka I i II, po 18:00 klatka III (4 kapłanów)
24.01 – Wtorek ul. Łukowska 3 klatka III, IV i V, po 18:00  klatka VI a także Rodziewiczówny 7 (3 kapłanów)
25.01 – Środa ul. Łukowska 13, Tarnowiecka 5, 7, 9, 11 (3 kapłanów)
26.01 – Czwartek ul. Łukowska 4, po 18:00 Łukowska 3 klatka I i II (4 kapłanów)
27.01 – Piątek ul. Jarocińska 1 klatka VI, Łukowska 2, 2 A, 2 B, 2 C, Dęblińska 2 i 9 (3 kapłanów)
28.01 – Sobota ul. Łukowska 1, ul. Tarnowiecka 3 (4 kapłanów)

 

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Polecamy