1 niedziela Wielkiego Postu

ogl

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Ziółkowskiego,  budowniczego diecezjalnego sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Ksiądz Krzysztof wygłosi homilie, a po mszach św. będzie rozprowadzał książki (tzw. cegiełki). Dziękujemy za włączenie się w to dzieło i dar serca na budowę świątyni, która jest wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka.2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18 i na spotkanie formacyjne po Jej zakończeniu.

4. Przypominamy, że w naszej świątyni Drogi Krzyżowe są sprawowane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00 dla dzieci, a ok. godz. 18.40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących.

5. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja Pana Jezusa do godz. 17:30 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.

7. Nasza parafia została wyróżniona i wybrana z pośród warszawskich parafii do przeprowadzenia dnia stacyjnego w Wielkim Poście. Będzie to zawsze w czwartek drugiego tygodnia Wielkiego Postu. W tym roku przypada to 5 marca. Wszystkie konferencje i homilie poprowadzi ojciec duchowny naszego seminarium, Grzegorz Zagórowski. Program na ten dzień jest umieszczony na plakatach jak również na naszej stronie internetowej.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, 22 marca i potrwają do środy 25 marca. Poprowadzą je Werbiści.

9. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

10 Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

23.02 – Poniedziałek        ul. Łukowska 7

24.02 – Wtorek               ul. Łukowska 9, kl. I i II od około 19:00 kl. III

25.02 – Środa                 ul. Łukowska 9, kl. IV i V od około 19:00 kl. VI

26.02 – Czwartek            ul. Łukowska 8, kl. I i II od około 19:00 kl. III

27.02 – Piątek                ul. Łukowska 8, kl. IV, Łukowska 6, kl. I od około 19:00 kl. II

28.02 – Sobota               ul. Łukowska 6, kl. III i IV od około 13:00 Łukowska 4 kl. I

02.03 – Poniedziałek        ul. Łukowska 4, kl. II i III od około 19:00 kl. IV

03.03 – Wtorek               ul. Łukowska 5, kl. I i II od około 19:00 kl. III

04.03 – Środa                 ul. Łukowska 5, kl. IV i V od około 19:00 kl. VI

05.03 – Czwartek            Dzień STACYJNY

06.03 – Piątek                ul. Łukowska 5, kl. VII i VIII od około 19:00 kl. IX