Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2017

ogl1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi

Z tej okazji gościmy w naszym Sanktuarium O. dr Damiana Cichego, autora książki „Uchodźcy w kościele”, który dzisiaj na każdej Mszy Św. kieruje do nas słowo Boże.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dziś (15 stycznia) na Msze Św. na godz.: 16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

3. We wtorek (17 stycznia), przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. Jest to również dzień imienin O. Antoniego, rezydenta naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. wieczorną, podczas której będziemy modlili się o Boże bł. dla naszego Drogiego solenizanta.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł:enrzk YieHhH Dzieciństwo z nadgodzinami – Czy dzieciom powinno się zadawać w szkole prace domowe?- pisze Monika Odrobińska; oraz możemy znaleźć wiele innych ciekawych artykułów.

7. Wszystkim rodziną, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

16.01 – Poniedziałek ul. Łukowska 27, 21, 19, Łukowska 17 (4 kapłanów)
17.01 – Wtorek ul. Łukowska 9 klatka III, IV, V, po 18:00 klatka VI (3 kapłanów)
18.01 – Środa ul. Łukowska 8 klatka I, II, III, po 18:00 klatka IV (3 kapłanów)
19.01 – Czwartek ul. Łukowska 15 klatka I, II, III, IV, po 18:00, Łukowska 9 klatka I i II (4 kapłanów)
20.01 – Piątek ul. Łukowska 6 klatka IV, Łukowska 5 klatka I i II, po 18:00 III (3 kapłanów)
21.01 – Sobota ul. Łukowska 5 klatka IV, V, VI, VII, po 12:00 klatka VIII, IX, X (4 kapłanów)

 

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Polecamy