Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2017

ogl

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Msza Św. i spotkanie opłatkowe uczestników 33 Praskiej Pielgrzymki Rodzin odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz.: 10:00.

3. Dziś po Mszy Św. o godz.: 12:00, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru osiedlowego WITOLIN.

4. W sobotę (14 stycznia) na godz.: 17:00 zapaszmy na koncert kolęd w wykonaniu chóru i zespołów Państwowej Szkoły muzycznej nr 3 w Warszawie. Koncert odbędzie się w dolnym kościele.

5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę (15 stycznia) na Msze Św. na godz.: 16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

6. Również w przyszłą niedzielę (15 stycznia), będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji będziemy gościć w naszym Sanktuarium O. dr Damiana Cichego, autora książki „ Uchodźcy w kościele”, który na każdej Mszy Św. skieruje do nas słowo Boże.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Objawienie wciąż potrzebne– o swoim ostatnim pobycie w Sierra Leone opowiada Abp Henryk Hoser SAC w wywiadzie udzielonym Monice Odrobińskiej, oraz artykuł pt.: Najlepsze szpitale– które z polskich szpitali są najlepszymi placówkami służby zdrowia- pisze Irena Świerdzewska.

8. Wszystkim rodziną, które przyjęły nas z wizyta duszpasterską składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

09.01 – Poniedziałek ul. Komorska 10, Komorska 11/15 klatka II, Ostrobramska 84 klatka I (4 kapłanów)
10.01 – Wtorek ul. Ostrobramska 82 klatka IV, V, VI, po 18:00 klatka VII i VIII (3 kapłanów)
11.01 – Środa ul. Ostrobramska 80 klatka I, II, III, po 18:00 klatka IV i V (3 kapłanów)
12.01 – Czwartek ul. Ostrobramska 88, Ostrobramska 84 klatka II, III,

po 18:00 klatka IV, Ostrobramska 82 klatka I, II, po 18:00 klatka III

(4 kapłanów)
13.01 – Piątek ul. Ostrobramska 78 klatka IV i V, po 18:00 klatka VI,  Ostrobramska 38 i 64 A (3 kapłanów)
14.01 – Sobota ul. Ostrobramska 80 klatka VI i VII, po 12:00 klatka VIII, Ostrobramska 78 klatka I i II, po 12:00 klatka III (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Polecamy