Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2017

ogl1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i adoracja do godz.:17:30 do nieszporów.

3. W pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia) po Mszy Św. o godz.:18:00 „ Godzina Święta”

4. W piątek,( 6 stycznia), przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz.: 11:00 zapraszamy do dolnego kościoła na jasełka pt.: Dziś niebo się otwiera, w wykonaniu naszych dzieci Z racji Uroczystości, w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu ofiary składane na tace będą przeznaczone na misję.

5. W pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia) zapraszamy na nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji. Porządek Nowenny będzie następujący: o godz.: 7:30 pierwsza część różańca; o godz.: 8:00-Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00 w trakcie adoracji będziemy odmawiać pozostałe części różańca. O godz. 8:30 – druga cześć; 9:00 – trzecia część; o 9:30– czwarta część. Modlitwa będzie prowadzona przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, ora z wszystkich wiernych.

6. Msza Św. i spotkanie opłatkowe uczestników 33 Praskiej Pielgrzymki Rodzin odbędzie się w przyszłą niedzielę (8 stycznia) o godz.: 10:00. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.: 12:00, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru osiedlowego WITOLIN.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Nasi Bracia– Nasze zadania wobec chrześcijan prześladowanych i mordowanych na Bliskim w Wschodzie definiuje Krzysztof Ziemiec.

8. Z nowym rokiem rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą.

02.01 – Poniedziałek ul. Perkuna 54, 56, 58, po 18:00 Perkuna 70 i 72 (4 kapłanów)
03.01 – Wtorek ul. Perkuna 72 A, 74, Zamieniecka 34, 46 (3 kapłanów)
04.01 – Środa ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I (3 kapłanów)
05.01 – Czwartek ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI (4 kapłanów)
06.01 – Piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ostrobramska 72
07.01 – Sobota ul. Ostrobramska 83 A, B, C, Perkuna 52 (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

 

 

 

Polecamy