Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Narodzenie – 25 grudnia 2016

ogl

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

3. Dziś Msze Święte według porządku niedzielnego. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane również według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w tym ostatnim tygodniu poświęcili swój czas w przygotowaniu naszej Świątyni do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.

5. W odpowiedzi na rozporządzenie Ks. Abp. Henryka Hosera, w najbliższy piątek zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny na godz.: 18:00 podczas której będziemy modlić się o jedność w naszym Narodzie. Po Mszy Świętej w tej intencji odmówimy wspólnie różaniec.

6. Mszę Świętą w intencji dziękczynno- błagalnej za miniony rok 2016 odprawimy w sobotę, 31 grudnia o godz.: 18:00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowy Rok 2017 powitamy „Pasterką Noworoczną” a po pasterce adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Św. porannej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł:enrzk YieHhH Śpij Józefie– dlaczego św. Józef na wielu obrazach jest przedstawiony jako zasypiający przy żłóbku?- pisze Lidia Molak. Do każdego egzemplarza dołączony jest gratis kalendarz ze zdjęciami z Fatimy.

8. Z nowym rokiem rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą.

02.01 – Poniedziałek ul. Perkuna 54, 56, 58, po 18:00 Perkuna 70 i 72 (4 kapłanów)
03.01 – Wtorek ul. Perkuna 72 A, 74, Zamieniecka 34, 46 (3 kapłanów)
04.01 – Środa ul. Komorska 8, Komorska 11/15 klatka I (3 kapłanów)
05.01 – Czwartek ul. Komorska 4 klatka I, II, III, IV, po 18:00 klatka V i VI (4 kapłanów)
06.01 – Piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Ostrobramska 72
07.01 – Sobota ul. Ostrobramska 83 A, B, C, Perkuna 52 (4 kapłanów)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na powstanie całodziennej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Polecamy