Ogłoszenia duszpasterskie

IV niedziela adwentu – 18 grudnia 2016

ogl1. Dzisiaj przypada druga rocznica śmierci Ks. prałata Zenona. Zapraszamy na uroczystą Msze Św. o godz.: 12:00, którą będą sprawować Księża pochodzący z naszej parafii. Po Mszy Św. zostanie złożony wieniec przy grobie.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. Zachęcamy jeszcze do przystąpienia do sakramentu pojednania, można to uczynić podczas każdej Mszy Św.

3. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy w tym ostatnim tygodniu adwentu do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.:6:30. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, bułeczki i herbatę).

4. W poniedziałek (19 grudnia), Ks. Dariusz obchodzi swoje imieniny. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na Msze Św. o godz.:6:30 podczas której będziemy modlić się w Jego intencji.

5. Konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w święta będą ochrzczone odbędzie się w środę (21 grudnia o godz.) 19:00.

6. W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą sprawowane tylko rano o godz. 6:30 ( jest to Msza Św. Roratna), i o godz. 8:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7:15. Bezpośrednio po roratach chcemy razem we wspólnocie Księży i wszystkich zgromadzonych Wiernych zostać w kościele, aby wspólnie połamać się opłatkiem. (Spróbujemy wprowadzić taki nowy zwyczaj). A więc tych wszystkich, którzy nie mogli z różnych powodów uczestniczyć w Roratach, zapraszamy do wzięcia w nich udziału w tym ostatnim dniu adwentu.

7. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

8. Pasterką o północy rozpoczniemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu(25 grudnia) przeżywamy jednocześnie ODPUST PARAFIALNY.

9. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

10. Z nowym rokiem rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Dokładny plan można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Na szlakach Wojtyły- Mało znane fakty z życia Abp. Marka Jędraszewskiego, który niebawem zastąpi kard. Stanisława Dziwisza, odsłania ks. Henryk Zieliński.

Polecamy