Ogłoszenia duszpasterskie

III niedziela adwentu – 11 grudnia 2016

ogl1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Piotr Krasuski, Kapelan Szpitala w Wołominie, którego serdecznie witamy. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach . Dzisiaj nauka rekolekcyjna jest na każdej Mszy Św. oraz dodatkowo o godz.:16:00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

W poniedziałek, we wtorek i w środę Msza św. z naukami dla dorosłych o godz.: 6:30 na Mszy Św. Roratnej, 8:00, 17:00, 18:00. Dla młodzieży i osób dłużej pracujących o godz.:20:00. Spowiadamy podczas wszystkich Mszy Św. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty podczas rekolekcji, aby nie odkładać na ostatnią chwilę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

3. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Zapraszamy Parafian chętnych do przygotowania paczek dla potrzebujących rodzin z naszej Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka  do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji  oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem oraz we wtorek (13 grudnia) w godz.: 17:00 – 18:00 w Sali PZC.

4. Również są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywną działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

5. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

6. Wychowankowie Domu Dziecka nr 4 zorganizowali kiermasz świąteczny, którego dochód chcą przeznaczyć na wyjazdy w czasie ferii i wakacji.

7. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie. Polecajmy w tym dniu w modlitwach naszą Ojczyzna, prosząc o jedność w Narodzie.

8. W środę (18 grudnia), po raz ostatni w tym roku można skorzystać z porady prawnej udzielanej przez Panią Mecenas w godz.: od 17:00 do 19:00 w Sali Parafialnego Zespołu Caritas. Kolejne spotkania wznowimy po nowym roku.

9. W Przyszłą niedzielę przypada druga rocznica śmierci Ks. prałata Zenona. Zapraszamy na uroczystą Msze Św. o godz.: 12:00, którą będą sprawować Księża pochodzący z naszej parafii. Po Mszy Św. zostanie złożony wieniec przy grobie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujący artykuł: Solidarność miłosierdziem dopełniona – Ewangeliczne związki między solidarnością i miłosierdziem przedstawia o. Jacek Salij OP.

Polecamy