Ogłoszenia duszpasterskie

II niedziela adwentu – 4 grudnia 2016

ogl

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz. 17:30 do nieszporów.

2. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, sprawowanych w naszym Sanktuarium codziennie o godz.:6:30. Po zakończonej Eucharystii zapraszamy wszystkie dzieci na ciepły poczęstunek (mleko, kakao, bułeczki i herbatę).

3. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu zapraszamy w południe o 12:00 na Godzinę Świętą.

4. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Druki przyrzeczeń są wyłożone na stoliku pod chórem a będzie można je złożyć uroczyście w dniu 8 grudnia na Mszy Św. o godz.: 18:00.

5. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Św. o godz.: 16:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

6. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Zapraszamy Parafian chętnych do przygotowania paczek dla potrzebujących rodzin z naszej Dla osób chętnych do wsparcia akcji w formie datków finansowych została przygotowana puszka  do zbiórki na ten cel. Szczegóły akcji  oraz puszka dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem oraz we wtorek (06 grudnia) w godz.: 17:00 – 18:00 w Sali PZC koło Kancelarii Parafialnej.

7. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywna działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

9. Wychowankowie Domu Dziecka nr 4 w przyszłą niedzielę (11 grudnia) organizują kiermasz świąteczny, którego dochód chcą przeznaczyć na wyjazdy kolonijne w czasie ferii i wakacji.

10. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę 11 grudnia i będą trwały do środy (14 grudnia). Poprowadzi je Ks. Piotr Krasuski, kapelan szpitala w Wołominie. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o Księdzu Rekolekcjoniście prosząc dla Niego o Dary Ducha Św.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:enrzk YieHhH Zapalmy świece-Dlaczego 8 grudnia powinniśmy zapalić świece? Uzasadnia ks. Henryk Zieliński; oraz artykuł pt.: Szczepionka w raka– Jak polscy naukowcy opracowali rewelacyjną szczepionkę na raka i kto wykupił na nią licencję? – pisze Monika Odrobińska.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Śp. Bożena Kostrzewa oraz Śp. Jerzy Borkowski. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”

Polecamy