Ogłoszenia duszpasterskie

I niedziela adwentu – 27 listopada 2016

ogl

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050 rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania.

2. Zapraszamy do licznego udziału wRoratach czyli Mszach Św. O Matce Bożej, które będziemy sprawowali w naszym sanktuarium codziennie o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych  i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty (przy Auli Św. Jana Pawła II). Przypominamy, że na czas adwentu zostały zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. Roratna będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15.

3. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu UFAM TOBIE. To film o miłości Boga, która nie zna granic. Projekcja odbędzie się o godz. 19:00 w kościele (film trwa 54 minuty). Po projekcji filmu krótka adoracja Najświętszego Sakramentu(około 15 minut) wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu.

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Msze Św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek, po Mszy Św. o godz. 18:00 „ Godzina Święta”.

w piątek, zapraszamy na Mszę Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00 i 18:00. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Św. Chorych z   posługa sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

6. W sobotę zapoczątkujemy nowennę przed rozpoczęciem Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Diecezji oraz z okazji jubileuszu stulecia Objawień Fatimskich. Z tej racji w pierwsze soboty miesiąca od grudnia do sierpnia (2017 r.) zostanie podjęte dzieło modlitewne w intencji Bożych owoców.

Porządek Nowenny będzie następujący:

– o godz.: 8:00-Msza św. w intencji rodzin naszej parafii; po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13:00 w trakcie adoracji będziemy odmawiać cały różaniec. O godz. 8:30 – pierwsza cześć; 9:00 – druga część; o 9:30- trzecia część i godz..: 10:00 – czwarta cześć. Różaniec będzie prowadzony przez wspólnoty różańcowe. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę pozostałe grupy parafialne, oraz wszystkich wiernych.

7. Parafialny Zespół Caritas organizuje akcję „Paczka Świąteczna na Boże Narodzenie”. Zapraszamy chętnych do przygotowania paczek dla potrzebujących rodzin z naszej Szczegóły akcji dostępne u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas pod chórem oraz we wtorek (29 listopada)w godzinach 17:00 – 18:00 w Sali PZC koło Kancelarii Parafialnej. Również są już do nabycia świece na stół wigilijny. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na charytatywna działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

9. Świece na stół wigilijny rozprowadza Parafialny Zespół Caritas. Wszystkie złożone ofiary będą przeznaczone na jego działalność.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:enrzk YieHhH Czas nadziei– o początkach życia każdego z nas, ale także Jezusa, mówi Abp Henryk Hoser w wywiadzie udzielonym Monice Odrobińskiej, oraz artykuł pt.: Miłosierdzie bez końca– dlaczego czas miłosierdzia w Kościele się nie skończył- wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.

 

 

 

Polecamy