Ogłoszenia duszpasterskie

34 niedziela zwykła (Chrystusa Króla) – 20 listopada 2016

ogl1. Dzisiejsza uroczystość, ustanowiona przed ponad 90 laty przez Papieża Piusa XI, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 na nabożeństwo, podczas którego odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego zawierzając całą wspólnotę parafialną. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.2. We wtorek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności dla naszego Pana Organisty i Chóru Parafialnego. Dziękujemy  za ich służbę Panu Bogu i naszej parafii poprzez śpiew i muzykę kościelną.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom i gościom za liczny udział w Uroczystościach Odpustowych.

4. Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży. Rodziców lub opiekunów dzieci chętnych do skorzystania z takiej pomocy zapraszamy do siedziby Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek (22 Listopada) w godz. 17:00 -19:00.

5. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dziś chcemy poinformować, że na czas adwentu będą zmienione godziny Mszy Św. porannych. Pierwsza Msza Św. będzie odprawiona o godz. 6:30, natomiast następna będzie sprawowana o godz. 7:15. Spowodowane jest to tym, że pierwsza Msza Św. będzie Mszą świętą Roratnią o Matce Bożej wraz z homilią. Bezpośrednio po Mszy Św. będzie przygotowany dla dzieci i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych posiłek: słodka bułka oraz kubek ciepłego mleka lub herbaty. Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy.

6. W niedzielę 27 listopada w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu UFAM TOBIE. To film o miłości Boga, która nie zna granic. Projekcja odbędzie się o godz. 19:00 w kościele (film trwa 54 minuty). Po projekcji filmu krótka adoracja Najświętszego Sakramentu(około 15 minut) wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu.

7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę (27 listopada) na Msze Św. o godz. 18:00 i na spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:enrzk YieHhH Jakie Królowanie?– na czym polega królowanie Chrystusa i do czego zobowiązuje Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – pisze ks. Henryk Zieliński; oraz artykuł: Kara Boża- czy trzęsienie ziemi może być kara Bożą- odpowiada ks. Dariusz Kowalczyk

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Anna Ślepowska i Jan LANGE. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

Polecamy