Ogłoszenia duszpasterskie

33 niedziela zwykła – 13 listopada 2016

ogl

1. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Świętej o godzinie 12:30, sprawowanej w Katedrze Warszawsko-Praskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, nastąpi(nastąpiło) zakończenie Roku Świętego w Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz zamknięcie drzwi świętych. W związku z zakończeniem Roku Miłosierdzia w naszej parafii zostanie zmieniony program adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w każdy poniedziałek i środę na modlitwę w ciszy adorując Pana Jezusa w godzinach od 17:00 do 18:00, oraz w każdy piątek od godz. 15:00 do 16:00. Adoracja piątkowa będzie poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego.2. Dzisiaj obchodzimy już po raz ósmy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Pokój dla Iraku”. W ubiegłym roku Polacy za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazali na rzecz uchodźców oraz prześladowanych w Syrii 8 mln. zł. Pomoc otrzymało kilka tysięcy osób. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to dzieło, to dziś po Mszy Św. może złożyć swój dar do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców zapraszamy dziś na Msze Św. i spotkanie formacyjne na godz. 16:00.

4. Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży. Rodziców lub opiekunów dzieci chętnych do skorzystania z takiej pomocy zapraszamy do siedziby Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek (15 Listopada) w godz. 17:00 -19:00.

5. Trwa Nowenna przygotowująca nas do uroczystości ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Modlimy się każdego dnia o godz. 17:30. Główna Msza Św. Odpustowa odbędzie się 16 listopada (w środę) o godz. 18:00. Koncelebrowanej Mszy Św. będzie przewodniczył Witold Gajda-Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej w Wołominie. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert w wykonaniu Pani Juli Greke- Patej- (sopran) i Pana Zbigniewa Patej- (organy).

6. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo oraz powierzonych na kartkach z intencjami. Modlitwę prowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym. Intencję można składać do wystawionego koszyka przed Mszą świętą.

7. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy w piątek na godz. 19:00

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy na nabożeństwo podczas którego, zawierzymy całą naszą parafię odmawiając Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Również w tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Warszawsko-Praskiego.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły:enrzk YieHhH Jak rozumieć Słowo Boże?- Dlaczego coraz trudniej nam zrozumieć treści zawarte w Słowie Bożym i jak sobie z tym radzić?- wyjaśnia ks. prof. Jan Sochoń; oraz artykuł: Wotum za niepodległość-Dzieje budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przypomina Radosław Molęda.

Polecamy