Ogłoszenia duszpasterskie

6 niedziela zwykła – 15.02.2015

ogl1. W dniu dzisiejszym ofiary składane do na tacę są przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszamy w dzisiaj na Mszę św. na godz. 16:00.

3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 17:00 (Msza św. gregoriańska za ks. Prałata Zenona), o godz. 18:00 i o godz. 19:00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

4. W tym dniu rozpoczynamy też tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Serdecznie zachęcamy do tej modlitwy jak również do podejmowania konkretnych umartwień w tej intencji.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17:00 dla dzieci a ok. godz. 18:40 dla dorosłych i osób dłużej pracujących. Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:30 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

6. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

7. Koło przyjaciół Radia Maryja zgłasza swoją pomoc w wypełnieniu formularza PIT za 2014 rok. Szczegóły są umieszczone na tablicy ogłoszeń.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Piwowarska Stanisława. Niech Pan Bóg da jej łaskę nieba.

9. W przyszła niedzielę, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, w naszej parafii będziemy gościć Krzysztofa Ziółkowskiego,  budowniczego diecezjalnego sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie. Ksiądz Krzysztof wygłosi homilie, a po mszach św. będzie rozprowadzał książki (tzw. cegiełki). Dziękujemy za włączenie się w to dzieło i dar serca na budowę świątyni, która jest wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka.

10. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

16.02 – Poniedziałek        ul. Ostrobramska 80, kl. I i II od około 19:00 kl. III

17.02 – Wtorek               ul. Ostrobramska 80, kl. IV i V od około 19:00 kl. VI

18.02 – Środa                 Środa Popielcowa

19.02 – Czwartek            ul. Ostrobramska 80, kl. VII i VIII

20.02 – Piątek                ul. Ostrobramska 78, kl. I i II od około 19:00 kl. III

21.02 – Sobota               ul. Ostrobramska 78, kl. IV i V od około 14:00 kl. VI

23.02 – Poniedziałek        ul. Łukowska 7

24.02 – Wtorek               ul. Łukowska 9, kl. I i II od około 19:00 kl. III

25.02 – Środa                 ul. Łukowska 9, kl. IV i V od około 19:00 kl. VI

26.02 – Czwartek            ul. Łukowska 8, kl. I i II od około 19:00 kl. III

27.02 – Piątek                ul. Łukowska 8, kl. IV, Łukowska 6, kl. I od około 19:00 kl. II

28.02 – Sobota               ul. Łukowska 6, kl. III i IV od około 13:00 Łukowska 4 kl. I

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00 oraz w soboty od godz. 10.00. Dokładny plan można znaleźć również na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl

Polecamy