Ogłoszenia duszpasterski

3 Niedziela Wielkanocy-15 kwiecień 2018 r.

1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.
2. W dzisiejszą niedzielę po raz XIII przejdzie ulicami Warszawy Marszu świętości życia. Rozpoczęcie o godz.:11:00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Zapraszamy całe rodziny do licznego udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe informację znajdują się na plakacie pod chórem.
3. W czwartek,19 kwietnia, na Mszy o godz.: 18:00 będziemy modlić się za chorych z naszych rodzin fizycznie i duchowo oraz powierzonych na kartkach z intencjami. . Modlitwę prowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Intencje do modlitwy prosimy składać do wystawionego koszyka najpóźniej 15 minut przed Mszą. Msza Święta będzie poprzedzona modlitwą różańcową za chorych.
4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 19 maja br. (sobota) na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednodniowe spotkanie w ramach corocznych czuwań Odnowy w Duchu Św., otwarte dla wszystkich, z katechezami, Eucharystią, modlitwą uwielbienia i uzdrowienia. W tym roku zastąpi ono czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. w naszym Sanktuarium. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na plakacie pod chórem.
5. Pragniemy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej z dopiskiem Parafia Ostrobramska. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jak poprawnie wypełnić PIT.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi artykuły pt.: Jak czytać Biblię- O czym trzeba pamiętać, czytając Pismo Święte? Odpowiada ks. prof. Bartosz Adamczewski; oraz art. pt.: Świętymi bądźcie- Najnowsze punkty najnowszej adhortacji papieża Franciszka omawia o. Jacek Salij OP.