Ogłoszenia duszpasterska

17 stycznia 2021 roku- 2 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Święty Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzi imieniny Antoni, oraz 19 stycznia Ks. Mariusz. Z tej racji dzisiaj na Mszy Świętej o godz.:12:00, będziemy modlić się w intencji czcigodnych solenizantów.

3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

5. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień solidarności z Chorwacją. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które dwukrotnie w przeciągu tygodnia nawiedziło Chorwację pozbawiając tysiące osób dachu nad głową.

6. W polskiej tradycji wizyta duszpasterska zwana potocznie kolędą ma długoletnią i piękną tradycję. W związku z panującą epidemią w tym roku nie będzie odwiedzin w domach naszych parafian. W zamian za to w styczniu przez cały miesiąc będziemy odprawiać dodatkową Msze Świętą wieczorną w intencji rodzin z poszczególnych bloków i domów. Na zakończenie każdej Mszy Świętej rodzinom, za które będziemy się modlić udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem oraz rozdamy pamiątki przygotowane na tegoroczną kolędę. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tych Mszach Śwna. Harmonogram Mszy Świętych z podziałem na dni, ulice i numery bloków oraz domów jest wywieszony w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce KOLĘDA parafiaostrobramska.pl

W tym tygodniu zapraszamy na Msze Świętą KOLĘDOWĄ o godz.: 18:00 Rodziny z następujących domów:

W poniedziałek -18.01 Ul. Łukowska 1
We wtorek -19.01 Ul. Łukowska 4, 2, 2a,2b,2c,

Ul. Rodziewiczówny 7

W środę -20.01 Ul. Łukowska 3
W czwartek -21.01 Ul. Tarnowiecka 3,5,7,9,11,ul.  Łukowska 13
W piątek -22.01 Ul. Jarocińska 1
W sobotę- 23.01 Ul. Witolińska 5

Wszystkim parafianom dziękujemy za Waszą obecność na Mszach Świętych „Kolędowych”, za wspólną modlitwę, za złożone przy tej okazji ofiary na tacę lub w formie przelewów bankowych na utrzymanie naszego Sanktuarium. Za okazaną pomoc i wsparcie składamy Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Biblia łączy czy dzieli?– W czym wyraża się szczególne katolickie podejście do Pisma świętego na tle podejścia protestanckiego i żydowskiego- odpowiada Ks. prof. Waldemar Chrostowski; Kościół wcale nie jest smutny– O doświadczeniach duszpasterskich na Pradze i zadaniach w nowej diecezji- mówi ordynariusz radomski Bp. Marek Solarczyk.