Ogłoszenia duszpasterska

10 marca 2024 r. -4 Niedziela Wielkiego Postu

pióro wieczne1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych.

2. W środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Patronki naszego Sanktuarium. Intencję na nowennę możemy składać do puszki przy filarze.

4. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy Piątek Droga Krzyżowa o godz.: 8:30; 17:30 dla dzieci i o godz.: 18:30 dla młodzieży i osób dorosłych. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30.

5. W odpowiedzi na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie odprawiana w dniach od 16 do 24 marca, po Mszy Świętej wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Dawid Sychowski i będą trwały do środy włącznie. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć w rekolekcjach.

7. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, którą w tym roku przeznaczymy na utrzymanie hospicjum w Wołominie.

8. Pod chórem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świecę na stół wielkanocny.

9. W tym tygodniu, 12 marca, swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Proboszcz, oraz w trym samym dniu czterdzieste urodziny ks. Jan Hou. Z tej racji zapraszamy w przyszłą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 12:00, podczas której będziemy modlili się w intencji dostojnego solenizanta i jubilata.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Skąd się biorą biskupi– Jak wygląda proces wyboru biskupa i czym jest sekret papieski?-wyjaśnia Kard. Grzegorz Ryś; Cechy dobrej modlitwy– Jak rozpoznać, że dobrze się modlimy i jak radzić sobie ze zmiennością odczuć i doznań- podpowiada O. Józef Augustyn SJ; Facet czy niuniuś?- Co się musi stać by wychuchany synuś zamienił się w mężczyznę?- analizuje Anna Wardak.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Jerzego Opalach. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Polecamy