Ogłoszenia duszpasterkie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05 stycznia 2020 r.

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.:12:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:00.
2. Również w dzisiejszą niedzielę na godz.:17:00, zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólne kolędowania przy żłóbku. Każdy może przynieść instrument na jakim gra (gitarę, cymbałki flet itp.) i wspólnie będziemy śpiewali i grali małemu Jezusowi.
3. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: („Christus mansionem benedicat”). Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego.
4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego w tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.
5. Dzieci z naszej parafii maja zaszczyt zaprosić na przedstawienie pt.: Oklepane Jasełka”. Przedstawienie odbędzie się 12 stycznia w Sali gimnastycznej pod kościołem o godz.: 12:00 i 13:00. Przedstawieniu będzie towarzyszył kiermasz a zebrane fundusze będą przeznaczone na podróże „małe i duże” a konkretnie na wyjazd dzieci do Wadowic i Krakowa.
6. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, na Msze Świętą o godz.: 10:00 zapraszamy wszystkich pątników 36 Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Po Mszy w Auli Świętego Jana Pawła II przełamiemy się opłatkiem.
7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Wszystkim rodzinom ,które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z następujących domów:

07.01-wtorek Ul. Komorska 10, 11/15, ul. Ostrobramska 84, 5 kapłanów

08.01- środa Ul. Komorska 8, ul. Ostrobramska 78 5 kapłanów

09.01- czwartek Ul. Ostrobramska 80, 38,64a,85,88 5 kapłanów

10.01- piątek Ul. Ostrobramska 82 5 kapłanów

11.01- sobota Ul. Łukowska 5 5 kapłanów

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.