Ogłoszenia duszoasterskie

07 lutego 2021 roku- 5 Niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym Sanktuarium Andrzeja Jakubaszka, budowniczego kościoła Św. Rity w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej. Ks. Andrzej na wszystkich Mszach Świętych wygłosi do nas słowo Boże a na koniec pod chórem będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz.: 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nieszporów.

3. Również w dniu dzisiejszym obchodzi imieniny Pasterz naszej Diecezji Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

4. W środę podczas nieustającej nowenny o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

5. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odprawimy dodatkową Msze Świętą o godz. 10:00, podczas której w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii oraz udzielimy Sakramentu chorych. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone dla chorych objętych opieką Caritas- naszej Diecezji

6. W piątek, 12 lutego, zapraszamy całą wspólnotę parafialną na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Eucharystią  o godz.: 18.00. Następnie po Mszy Świętej odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Dalej około godz.: 19:00, Schola parafialna poprowadzi modlitwę uwielbienia śpiewając pieśni religijne. W trakcie zostanie wygłoszona konferencja na temat: Uwielbienia Boga w życiu człowieka. Wieczór Uwielbienia zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz.:21.00.

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę, 14 lutego, na Msze Świętą o godz.:16:00.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz.: 12:00 będziemy modlić się w intencji Siostry Lilianny z okazji przypadających imienin.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik IDZIEMY. A w nim możemy przeczytać następujące artykuły: Solidarni z chorymi– Jak pandemia zmieniła podejście do duszpasterstwa chorych?- odpowiada Biskup Romuald Kamiński; Diabeł używa dzieci– Złe duchy znajdują szczególną satysfakcję w demoralizowaniu dzieci- ostrzega O. Dariusz Kowalczyk SJ.