Ogłoszenia duszapsterskie

3 niedziela adwentu – 13 grudnia 2015

ogl

1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek uroczyście rozpoczął Nadzwyczajny ROK ŚWIĘTY, nazwany JUBILEUSZEM MIŁOSIERDZIA. Dzisiaj na całym świecie rozpocznie się uroczysta inauguracja ROKU MIŁOSIERDZIA. Nasze Sanktuarium zostało wyróżnione i wybrane by być miejscem celebrowania tego Jubileuszu. Na Mszy św. o godz. 12:00 Ks. Stanisław Markowski, Wikariusz Biskupi dokona w naszej świątyni uroczystego otwarcia DRZWI ŚWIĘTYCH. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy!2. Z racji tego wyjątkowego pełnego łaski czasu dla Kościoła w naszym Sanktuarium przez cały rok jubileuszowy w każdy piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy. Od godz. 15:00 do 21:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z przerwą na Msze św. o godz.18:00. Po Mszy św. wieczornej możliwość spowiedzi do godz. 21:00.

3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na spotkanie na godz. 16:00.

4. Dzisiaj wspominamy rocznice stanu wojennego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

5. Włączmy się również w kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach.

6. Grupa młodzieży „od Rio do Krakowa” po każdej Mszy Św. rozprowadza własnoręcznie robione kartki świąteczne.

7. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. W naszym Sanktuarium roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki i środy. Wszystkich prosimy o przychodzenie z lampionami. Jednocześnie informujemy, że na mocy dokumentu Kongregacji Obrzędów dochodzimy od śpiewania hymnu „Chwała na wysokości Bogu” na roratach aby w uroczystość Narodzenia Pańskiego zabrzmiał on z nową mocą.

8. Konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które w święta będą ochrzczone odbędzie się w środę (16 grudnia) o godz. 19:00.

9. W piątek przypada pierwsza rocznica śmierci śp. ks. Prałata Zenona. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Stanisław Pisarek, przyjaciel śp. ks. Zenona. Po Mszy św. zapraszamy na prezentacje multimedialną poświęconą ks. Prałatowi.

10. W sobotę 19 grudnia ks. Dariusz będzie obchodził swoje imieniny. Wszystkich zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 18:00 podczas, której będziemy modlili się w Jego intencji.

11. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadza pod chórem Odnowa w Duchu Św.

12. Świece na stół wigilijny możemy nabyć od Parafialnego Zespołu Caritas. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na jego działalność i wypoczynek wychowanków z Domu Dziecka przy ul. Łukowskiej. Zachęcamy do nabywania własnoręcznie wykonanych ozdób przez dzieci.

13. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę, 20 grudnia i będą trwały do środy (23 grudnia) włącznie. Poprowadzi je ks. Prałat Bogusław Kowalski, proboszcz parafii katedralnej. Już dziś zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Bogiem.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze możemy przeczytać między innymi: „Nadzwyczajny Jubileusz” – Podczas Jubileuszu mamy przemyśleć uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Pomogą nam w tym cotygodniowe rozważania ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego.