Ogłoszenia dusdzpasterskie

03 września 2023 r.- 22 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na Mszy Świętej o godz.: 10:00 zostanie wniesiony do naszego Sanktuarium Krzyż Pielgrzymkowy, który po raz 40 prowadził pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

Po Mszy Świętej o godz.: 12:00 wystawienie  Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

2. Również w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z rozbudową domu parafialnego. Jest to tak zwana taca inwestycyjna, którą zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz.: 8:00 podczas której będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

4. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo „Godzina święta”.

6. Od września rozpoczynamy próby chóry parafialnego. Spotkania będą odbywać się w każdy piątek o godz.: 19:00 w Auli Św. Jana Pawła II. Już dzisiaj zapraszamy te osoby które poprzez śpiew chcą chwalić i wysławiać Pana Boga.

7. W przyszłą niedziele ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego w naszej diecezji Warszawsko-Praskiej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Propaganda jako narzędzie wojny– W jaki sposób hitlerowska propaganda przygotowała Niemców i świat do agresji na Polskę?- wyjaśnia Piotr Kościński; Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę– okoliczności zbrodni na rodzinie Ulmów i chroniących przez nich Żydach w Markowej oraz dalsze losy ich katów- opisuje Irena Świerdzewska; Energetyk nie da Ci skrzydeł– O skutkach nadużywania napojów energetycznych i ich dostępności dla dzieci i młodzieży- pisze Marta Kawelec.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg Powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp.: Martę Jamiołkowską. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …