NOWY ROK- Świetej Bożej Rodzicielki MARYI

Świetej Bożej Rodzicielki Maryi-01.01.2020 r.

1. W Światowym Dniu Modlitwy o Pokój, który dziś obchodzimy, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, których codzienność naznaczona jest cierpieniem, przemocą oraz grozą wojen i terroryzmu.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawiamy o stałych porach. W piątek do sakramentu pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy Świętej.
3. W najbliższą niedzielę, 5 stycznia, na godz.: 17:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na wspólne kolędowania przy żłóbku. Każdy może przynieść instrument na jakim gra (gitarę, cymbałki flet itp.) i wspólnie będziemy śpiewali i grali małemu Jezusowi.
4. Dzieci z naszej parafii maja zaszczyt zaprosić na przedstawienie pt.: Oklepane Jasełka”. Przedstawienie odbędzie się 12 stycznia w Sali gimnastycznej pod kościołem o godz.: 12:00 i 13:00. Przedstawieniu będzie towarzyszył kiermasz a zebrane fundusze będą przeznaczone na podróże „małe i duże” a konkretnie na wyjazd dzieci do Wadowic i Krakowa.
5. Z nowym rokiem w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wyminą nawierzchni wokół kościoła jak również na modernizacją terenów zieleni.

02.01-czwartek Ul. Perkuna 52, 54, 56, 58
03.01-piątek PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
04.01-sobota Ul. Perkuna 70,72,72a,74

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w tygodniu od godz.:16:00 oraz w soboty od godz.: 10:00. Dokładny plan jest powieszony w gablocie przy kaplicy adoracji oraz na naszej stronie internetowej: www.parafiaostrobramska.pl.

6. U progu tego nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób mogą spełnić się nasze najlepsze życzenia, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy, i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2020 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Polecamy