Modlitwa w intencji XV zgromadzenia ogólnego synodu biskupów

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

Kościół Powszechny w październiku tego roku będzie przeżywał szczególne wydarzenie: w Watykanie, pod przewodnictwem Papieża Franciszka będą toczyły się obrady XV zgromadzenia ogólnego synodu biskupów.
Sesje synodalne będą odbywały się w dniach 3-28 października i będą poświęcone tematowi: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.
Reprezentantami Konferencji Episkopatu Polski na Synodzie będą: abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz nasz biskup pomocniczy, bp Marek Solarczyk, w ramach KEP przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Ojciec Święty powołał również jako ojca synodalnego JE. bp. Mariana Florczyka z Diecezji Kieleckiej.
Aby to wielkie dzieło przyniosło głęboki owoce, potrzebuje przede wszystkim wsparcia ze strony wiernych, którzy otoczą je modlitwą, podejmą w jego intencji osobistą ofiarę i wyrzeczenie.
Dlatego z serca proszę, by w ramach każdego nabożeństwa różańcowego, przez cały miesiąc październik, zawrzeć w intencjach modlitwę za Synod.
Na zakończenie każdej Mszy Świętej, przed udzieleniem błogosławieństwa, należy także wspólnie z wiernymi odmówić załączoną modlitwę o owoce prac Synodu.
Od osobistej decyzji wiernych zależy podjęcie innych zobowiązań duchowych, do których warto ich zachęcać w relacjach duszpasterskich.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Modlitwa w intencji XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów:

Panie Jezu,
Twój Kościół podążający ku Synodowi
kieruje wzrok na wszystkich młodych ludzi świata.
Prosimy Cię, by z odwagą wzięli oni życie w swoje ręce,
zawsze mając wolne serca dążyli do najpiękniejszych i najgłębszych celów.
Pomóż im odpowiedzieć na wezwanie,
które kierujesz do każdego z nich,
by realizując właściwy projekt życia
osiągnęli szczęście wsparci obecnością mądrych i ofiarnych przewodników.
Otwieraj ich serca na wielkie marzenia i uczyń wrażliwymi na dobro innych.
Niech trwają pod Krzyżem jak Umiłowany Uczeń,
by przyjmować w darze Twoją Matkę.
Uczyń ich świadkami Twojego Zmartwychwstania,
by doświadczając Twojej bliskości, głosili z radością, że jesteś Panem.
Amen.