Księga intencji

28 lipiec 2024 r.- 17 niedziela zwykłą

pióro wieczne1. W dniu dzisiejszym Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza do udziału w uroczystości 100. rocznicy przybycia św. s. Faustyny do Ostrówka. Obchody rozpoczną się w Ostrówku, o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta. Wszyscy pielgrzymi, którzy w tym dniu wezmą udział w uroczystościach, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, na mocy decyzji Penitencjarni Apostolskiej.

2. Tradycyjnie w każdą środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W czwartek, 1 sierpnia, przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 18:00, zapraszamy na nabożeństwo Godzina Święta.

4. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.

5. W sobotę, 3 sierpnia, po Mszy Świętej o godz.: 7:00 zapraszamy na różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Po Mszy o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.: 13:00. Adorację rozpoczniemy różańcem fatimskim.

6. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30 do nieszporów.

7. Również w przyszłą niedzielę ofiarami na tacę możemy wesprzeć inwestycję prowadzone przez parafię.

8. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

9. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z intencjami (czytelnie wypisanymi). Będziemy je powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

10. Zapisy na pielgrzymkę będą odbywały się w naszej parafii od 1 do 4 sierpnia w godz.: od 17:00 do 20:00 w sali przy kancelarii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: W jak wolność– Drugi raz podjąłbym taką samą decyzję- o swoim udziale w Powstaniu Warszawskim opowiada prof. Leszek Żukowski; Z modlitwą na barykadzie– od pierwszych dni Powstania włączyli się w nie duchowni niosąc wsparcie i otuchę żołnierzom i cywilom-pisze Jan Józef Kasprzak; Powstanie Warszawskie początkowo nazywane było sierpniowym – Dlaczego porzucono tę nazwę- wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.