18 sierpnia 2024 r.-20 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W piątek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Dlaczego warto patrzeć w niebo?- Niesłychany rozwój nauki prowadzi nas w głąb poznania. Dostrzegamy nieprzekraczalne granice, za którymi jest tajemnica. Do jakiego etapu poznania Wszechświata doszliśmy? – mówi dr. Krzysztof Ziołkowski; Łazienki Królewskie- Są dumą stolicy już od 350 lat! Bramy najpiękniejszych ogrodów Warszawy znowu otwierają się po lipcowej nawałnicy. Co Łazienki prezentują i oferują w swoich zabytkowych wnętrzach!- opisuje Agnieszka Wyszomirska; Wzbogacające lektury- Literatura, otwierając nas na bogactwo ludzkich doświadczeń i wartości, ma moc formowania naszych serc i umysłów- zwraca uwagę ks. Stefan Moszoro Dąbrowski.