14 lipca 2024 r.- 15 niedziela zwykła

pióro wieczne1. Dziś przypada piętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.

2. W środę, na godz.: 17:30, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Ostrobramskiej, podczas której złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

3. W tym roku 5 sierpnia już po raz 41 wyruszy z naszego Sanktuarium Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”.

4. Do puszki wystawionej przy bocznym ołtarzu MB Częstochowskiej można składać kartki z intencjami (czytelnie wypisanymi). Będziemy je powierzać Matce Bożej pielgrzymując na Jasną Górę.

5. W dniu 28 lipca w naszej Diecezji będziemy obchodzili 100 rocznicę przybycia Św. S. Faustyny do Ostrówka k. Klembowa. W lipcu 1924 roku, młoda Helena Kowalska przybyła do Ostrówka, gdzie zamieszkała u Państwa Lipszyców, sprawując opiekę nad ich czworgiem dzieci. Pracowała u nich przez rok czasu przed wstąpieniem do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Wspominając Apostołkę Bożego Miłosierdzia, chcemy ten czas poprzedzić modlitwą w specjalnej nowennie do Św. Faustyny  w dniach 19 lipca – 27 lipca. Nowenna będzie odprawiana po Mszy Świętej wieczornej.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. W bieżącym numerze możemy przeczytać następujące artykuły: Kościół codziennej pomocy-Skale wsparcia różnych instytucji katolickich dla kobiet w ciąży pokazuje Monika Odrobińska; Korzenie polskiej Kany- Opiekujący się jasnogórskim sanktuarium paulini przybyli do Polski z Węgier. Pasjonującą historię odkrywa przed nami ks. Łukasz Żak; Jak nie nudzić się na Mszy ?-Eucharystia to spotkanie z Chrystusem, a nie przykry obowiązek czy pusty rytuał- pisze ks. Łukasz Piotrowski.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Paprockiego. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …