04 czerwca 2022 r- Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.: 12:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i adoracja do godz.: 17:30, do nabożeństwa czerwcowego.

3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godz.: 18:30, natomiast w niedzielę i święta o godz.: 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

6. Zapraszamy chłopców, którzy przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, aby zapisywali się do służby liturgicznej ołtarza, czyli kandydatów na ministrantów. Zapraszamy także dzieci rocznicowe i starszych. Zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujące artykuły: Bierzmowanie niczego nie kończy; ora artykuł: Alfabet Charyzmatyka.

Polecamy