20 lutego 2022 r.- 7 niedziela zwykła

Pióro wieczne i pióro kulkowe - opinie - Aleja Handlowa1. W dzisiejszą niedzielę na Msze Świętą o godz.: 16:00 zapraszamy dzieci wraz rodzicami przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W środę podczas nieustającej nowenny do Matki Bożej Ostrobramskiej o godz.: 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Patronki naszego Sanktuarium.

4. Również w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na spotkanie Członków Rady Duszpasterskiej.

5. W sobotę,26 lutego, będzie obchodził swoje imieniny Pan Mirosław, nasz kościelny. Z tej racji zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą o godz.: 8:00, podczas której będziemy modlić się w intencji Dostojnego solenizanta.

6. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Synod o synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Ma to być przestrzeń do podjęcia dialogu na temat zmian w Kościele. Sposobem na czynne włączenie się w dyskusje synodalne jest m.in. wypełnienie ankiety. Można ją wypełnić zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym. Ankiety są wyłożone na stoliku pod chórem natomiast w wersji elektronicznej są do pobrania z naszej parafialnej strony internetowej. Wypełnione ankiety przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania tygodnika IDZIEMY, który jest wyłożony na stoliku pod chórem. Szczególnej uwadze polecamy następujący artykuł: Nie daj się oszukać– coraz więcej osób pada ofiarą przestępców wyłudzających dane osobowe, a w konsekwencji traci pieniądze. Jak rozpoznać oszustów?

Polecamy