8 Niedziela Zwykła- Najświętszej Trójcy- 27 maja 2018 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
2. W dniu dzisiejszym kończymy rekolekcje Maryjne, które miały nas przygotować na dzień nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej. Niech jutro(28 maja) w tym wyjątkowym dniu Nawiedzenia nie zabraknie nas, aby Uroczyście powitać Panią Jasnogórską. Gromadzimy się przy kościele o godz.: 18:15. Aby podkreślić wyjątkowość tych wydarzeń, proszę o przystrojenie naszych mieszkań. O wywieszenie flag biało niebieskich i biało czerwonych. Również na powitanie Obrazu możemy przynieść po jednej róży, które po skończonej eucharystii złożymy pod obrazem Matki Bożej. Parking przy kościele zostanie zamknięty o godz.:18:15.
3. W czwartek, 31 maja, będziemy przezywali Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia połączona z procesją do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz.:12:00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: Przed tak Wielkim Sakramentem. Na procesje zapraszamy dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych.
4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy Świętej wieczornej przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała.
5. Z inicjatywy Metropolity Warszawskiego, Kardynała Kazimierza Nycza, już po raz jedenasty pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Z tej okazji jest przeprowadzana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Nabożeństwa w tych dniach będą odprawiane o stałych porach.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. Zachęcamy do przeczytania następującego artykułu: Porozmawiaj z niewierzącym- Na najczęstsze zarzuty stawiane wierzącym przez niewierzących- odpowiada ks. prof. Piotr Tomasik w rozmowie z Moniką Odrobiską.

Polecamy