Ogłoszenia duszpasterskie

ogl1. „Bóg zapłać” Wszystkim Parafianom i gościom za uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych, Rekolekcjach Wielkopostnych i za udział w XX Drodze Krzyżowej na Osiedlu (bielankom, ministrantom, lektorom, Kołom Żywego Różańca, KSP Totus Tuus, Policji, Straży Miejskiej).2. Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.

3. Na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszego Sanktuarium na godz. 17.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

4. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w święta przyjmą Sakrament Chrztu świętego odbędzie się w Wielki Poniedziałek, 30 marca o godz. 19:00.

5. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Osoby które pragną przystąpić jeszcze do sakramentu pokuty zapraszamy dzisiaj oraz od poniedziałku do środy podczas porannych Mszy Św., a po południu od godz. 17.30.

7. Pod chórem znajduje się puszka, do której możemy złożyć jałmużnę postną.

8. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

9. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:

A. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Tego dnia będziemy również obchodzili 10 rocznicę narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.

B. W Wielki Piątek zapraszamy na godz. 15.00 na początek nowenny i na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9:00.

C. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w naszym Sanktuarium będzie trwało od godz. 08:00 do 17.30. Tego dnia u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą. W tym czasie będzie także możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

D. Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.

E. W Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o 06.00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:30.

10. Na Nowennę do Bożego Miłosierdzia zapraszamy od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Nowenna odbędzie się o godz. 15:00. Natomiast w pozostałe dni po wieczornej Mszy św.

11. Zapraszamy w niedzielę Wielkanocną po Mszy wieczornej na „Koncert Pieśni Wielkanocnych” w wykonaniu p. Niny Nowak, który jest dedykowany św. Janowi Pawłowi II.

12. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Polecamy